×

Skandinaavia stiilis mööbel on lihtne ja praktiline

Skandinaavia stiilis mööbel on lihtne ja praktiline

Skandinaaviapärase sisustuse populaarsuse põhjuseid ei ole keeruline üles lugeda: välimuselt lihtne, sisult praktiline ja vormilt meisterlikult teostatud, on omadused, mis esimesena pähe tulevad.

Skandinaavia disaini menule on kindlasti kaasa aidanud oskus pakkuda ühtlaselt hea tasemega tooteid. Nimetus “Skandinaavia mööbel” on muutunud justkui kvaliteedi garantiiks või võrdkujuks, mille peale saab alati kindel olla. Mis veel eristab põhjamaises võtmes mööblit muust mööblist ja miks tasub just seda eelistada? 

 

Võluvalt lihtne

 

Keskkond, kus igapäevaselt viibime, ei tohiks meid koormata ega muutuda väsitavaks. Kui inimesed mõtlevad ruumi atmosfäärile, eelkõige sellele, mis aitab toas luua positiivset õhustikku, nimetatakse esimesena värve. Tõsi ta on, et toonid meie ümber mõjutavad meie alateadvust, meeleolu ja isegi käitumist. Et mööbelgi võib toimida nagu värvid, mõjutada tujusid ja enesetunnet, ei tohiks samuti tulla üllatusena. Küllap on igaüks kogenud, kui väsitav on olla tundide viisi ruumis, mis on maast laeni massiivset mööblit täis. 

Põhjamaiselt lakooniliste ja pretensioonitute mööbliesemetega seda ohtu ei ole. Otse vastupidi - peente jalgadega söögilauad, voolujoonelised kapid ja kummutid ning kerged diivanid, mis seisaks otsekui õhus, ei karju tähelepanu järele, ei koorma oma vormiga visuaalselt ruumi ega toas olijaid.

Söögilaud

Rowico söögilaud Dale

 

Praktiline igas olukorras

 

Rootsi, Norra ja Taani disainerite juures tuleb imetleda nende oskust “pakendada” funktsionaalne sisu esteetilisse vormi. Põhjamaises võtmes mööbliesemetes on iga pisimgi nüanss hoolega läbi mõeldud, iga mööblitükk on otsast otsani (ja sageli mitmel otstarbel) kasutatav, käepärane ja praktiline. Näiteks TV-alused passivad edukalt nii televiisori kui muu kodutehnika aluseks, raamaturiiuliks kui ka madala kapiks või kummutiks.

Ende kummut

Kvaliteet üle kõige

 

Skandinaavia stiilis mööbli puhul võib julgelt korrata klišeed: loeb kvaliteet, mitte kvantiteet. Hea tulemuse saavutamiseks ei ole vaja interjööri täita suure hulga esemetega, vaid piisab paarist-kolmest kvaliteetsest asjast. Ja kuna ühes ruumis aitab tõepoolest kõigest paarist hoolikalt valitud elemendist, saab endale selle võrra hinnalisemaid ja kvaliteetsemaid asju lubada. 

 

Kvaliteedil on põhjamaises mööblidisainis üleüldse mitu tähendust. Esiteks on tegemist väga korralikult valmistatud mööbliga. Teatud töölõigud tehakse parema tulemuse nimel tänini käsitsi. Materjalina on kasutusel peamiselt täispuit (tamm või mänd) või siis tugevad puidutooted.Suurt rõhku pööratakse välisviimistlusele ja kandekonstruktsioonile, mis tagab toodete välimuse ja vastupidavuse.

Rowico Vila diivanilaud

Aegumatu tegumood

Ökonoomsust hindavatele skandinaavlastele on omane keskkonnasäästlik mõtteviis ja looduslähedus. Ja et nõtkete jalgadega diivanid või soliidsed kabineti kapid kannataks ka järgmisel põlvkonnal uhkusega eksponeerimist, peab asi olema aegumatu tegumoega. Skandinaavia mööbliesemed on juba sünnihetkel puhas klassika, mistõttu neisse tasub alati investeerida.

close

Wishlist